OTSI
Uudised
Näitused
Muuseumitunnid
Kogud
Teenused
Kontaktandmed
Lugemisvara
Väljaanded
Muuseumipood
Ametlik teave
Teised kohad
Tagasiside
Uudiskiri
In English


» Avaleht » Kogud » Raamatukogu » Lugemissaal  
Lugemissaal
Viimati muudetud: 04-04-2014

Lugejaid-uurijaid teenindatakse muuseumi lugemissaalis, kus neile on 9 töökohta. Saal on avatud tööpäeviti kell 9–17. Lugejatele piiranguid ei seata – teenindatakse kogu elanikkonda, kuid koju muuseumi raamatukogust ei laenutata.

Enamkasutatav osa teaduslikust käsikogust asub lugemissaalis avariiulitel. Üle 8000 trükise sisaldav käsikogu koondab peamiselt muuseumi tööks vajalikku kirjandust ning teatmeteoseid.

Lugemissaalis on kättesaadavad ka nõukogude perioodil välja antud olulisemad ajakirjad. Ajalooliste ajalehtede lugemiseks soovitame kasutada veebis digiteeritud eesti ajalehti (dea.nlib.ee).

Saalis on kättesaadavad Viljandimaaga seotud artiklite väljalõigete kaustad, mis on korraldatud teemade järgi, hõlmates ajavahemikku muinasajast tänapäevani. Koostatud on ka elektroonilised koha- ja isikuregistrid.

On koopiad Viljandi ja Viljandimaa ajalugu käsitlevatest põhjalikematest töödest (H. Moora, R. Joost), veel ka näiteks tööd Viljandimaa mõisatest (V. Ranniku), Viljandi arhitektuuri ajaloost (E. Raadik) (vt lugemisvara).

Lugemissaali on koondatud ka õpilaste ja tudengite uurimistöid, mis käsitlevad Viljandimaad. Ligikaudu 100 uurimistöö hulgas on tööd seltside, kultuuritegelaste, kirikute kohta, mitmed noorgiidide referaadid. Põhjalikult on uurimistöödes käsitletud muuseumi raamatufondi ja Viljandi trükinduse ajalugu.

Saab tutvuda ka Viljandimaal toimunud arheoloogiliste kaevamiste aruannetega.

Lugemissaali tuuakse (ettetellimisel) välja ka põhifondi kuuluvaid raamatuid ja ajakirjandust.

Rahvusarhiiv pakub koostöös muuseumiga alates septembrist 2012 arhivaalide kauglaenutust Viljandis. Loe kauglaenutusest täpsemalt siit.

Saalis on ka esitlustehnika ettekannete ja seminaride tarbeks: video- ja grafoprojektor, tahvel. Laudade ääres mahub korraga istuma u 20 inimest.

Lugemissaali info tel 433 3316. Täpsemad kontaktid...

Lugemissaal


Johan Laidoneri plats 10, 71020 Viljandi · info@muuseum.viljandimaa.ee · tel 433 3316, 433 3663, 433 3664 OK Interactive