Viljandi Muuseum - Uudised - Virtuaaltuur muuseumis 
Virtuaaltuur muuseumis
30-11-2017

Muuseumi näitusemaja saab nüüdsest külastada ka virtuaalselt. Valminud virtuaaltuur jäädvustab muuseumi Viljandimaa ajaloo püsinäituse 2017. aasta oktoobri seisuga ühes ajutise väljapanekuga Lilian Härma maaliloomingust muuseumi kunstikogus.

Tuuri vaataja saab ruumides 360° ulatuses ringi vaadata ja edasi liikuda nii automaatselt kui interaktiivselt. Iga ruumi kohta on koostatud lühitutvustus, mis avaneb punktile klõpsates. Lisaks saab vaadata ruumide asetust ja hoone läbilõiget 3D-mudelina. Tuur asub keskkonnas my.matterport.com

3D ruumimudel

Muuseumi töötajatel on hea meel, et virtuaaltuur avab esmakordselt võimaluse liikumispuudega inimestel muuseumi näitusemajas täies ulatuses ringi vaadata, kuna vana maja trepid, astmed ja kitsaskohad ei võimalda neile ligipääsu. Samuti avardab ruumimudel muuseumi võimalust kavandatavaid näitusi ja muudatusi paremini läbi mõelda.

Tuuri valmistas Avar Agentuur sponsorluse korras. „Pakkumine tuli muuseumile väga meeldiva üllatusena. On suur rõõm kogeda, kuidas Viljandist pärit noored panustavad oma sünnilinna heaks! Koostöö nendega oli äärmiselt kiire ja sujuv,“ rõõmustas muuseumi direktor Jaak Pihlak. Viljandi noored on kasutusele võtnud tehnoloogia, mille abil on virtuaaltuure teha lihtsam kui kunagi varem. „Olles kogu oma elu Viljandis elanud, arvasime, et peaksime muuseumist virtuaaltuuri tegema. Tasuta,“ sõnas tuuri valmistanud Madis Kirsman.  

Lisateave
Herki Helves, muuseumi tehnikaspetsialist, tel 433 3664
Madis Kirsman, Avar Agentuur, tel 5559 4125
www.avar.ee