Muuseum

Muuseumi näitusemaja on  avatud teisipäevast laupäevani kella 10–17.

Viljandi muuseumi näitusemaja

Hoone kahel korrusel paikneb püsinäitus Viljandimaa ajaloost ja vahetuvad ajutised näitused.

Üksikpileti hind on 4 €.
Soodus: õpilane 2 €, perepilet* 8 €.

Grupipilet (kuni 20 inimest) 40 €,
õpilastele 20 €.

* Perepilet: kaks täiskasvanut koos alaealiste lastega.

Giidisoovist palume ette teatada telefonil 433 3664 või 433 3316.
Hind eesti keeles 20 € tund, võõrkeeles (inglise, vene ja soome) 25 € tund,
õpilastele 10 € tund.

Tasuta sissepääs: kaheksa-aastased ja nooremad lapsed, erivaja­dus­ega inimesed koos saatjaga, lasterohked pered, ajateenijad (üksikkülastajad), represseeritud (tõendi alusel), muuseumitöötajad.

Lugejate-uurijate teenindamiseks on muuseumil lugemissaal, kuhu pääseb hoovi kaudu. Lugemissaal ja tööruumid on avatud tööpäeviti kell 9–17. Vt ka kontaktandmed.

Muuseumi asub aadressil Johan Laidoneri plats 10, 71020 Viljandi.

COVID-19 leviku piiramine

Teated

Talumööbli näitus „Mööbel tuli külla“

Neljapäeval, 1. juulil kell 12 avatakse Viljandi muuseumis näitus „Mööbel tuli külla“, mis toob haruldaste mööbliesemete vahendusel esile seni varjus püsinud peatüki Eesti mööbliajaloost. Eksponeeritav 19. ja 20. sajandi vahetuse talumööbel näitab siia jõudnud suurte kunstistiilide (juugend, ampiir, barokk, biidermeier, historitsism jt) mõjutusi talurahva seas, tuues ühtlasi esile nende käsitöö- ja jäljendusoskused ning ilumeele. Eesti taluarhitektuuri uurija Karl Tihase on öelnud, et kuigi talurahvas

Loe edasi…

Jaanipühade ajal oleme avatud

Jaanipühade ajal on muuseum avatud ja pakub vanade müüride vahel külastajale meeldivat jahedust. 26. juunini saab vaadata näitust „Puud ja inimesed. Kummardus Ants Viiresele“, mis annab hea ülevaate erinevate puuliikide kasutamisest talumajapidamises. Teisel korrusel on väljapanek „Lions Klubi Viljandi Ellips 20″. Muuseum on avatud teisipäevast laupäevani kella 10–17.

Näitus „Lions Klubi Viljandi Ellips 20″

5. juunist saab muuseumi teisel korrusel tutvuda heategevusorganisatsiooni Lions Klubi Viljandi Ellips ülevaatenäitusega. 30. aprillil 2021 täitus klubi asutamisest 20 aastat ja näitus on pilguheit nende aastate tegemistele. Näituse eesmärk on innustada inimesi liituma Lionsi liikumisega. Aeg on meie suurim väärtus ja seepärast on väga tähtis, kuidas me seda kasutame. Tehes kedagi õnnelikumaks, muutume ka

Loe edasi…