Muuseum

Viljandi Muuseumi näitusemaja on maist augustini avatud iga päev kell 11–18.

Hoone kahel korrusel paikneb püsinäitus Viljandimaa ajaloost ja vahetuvad ajutised näitused.

Näitusemaja on avatud: Viljandi muuseumi näitusemaja
mai – august E–P 11–18;
september – aprill T–L 10–17.

Üksikpileti hind on 4 €.
Soodus: õpilane 2 €, perepilet* 8 €.

Grupipilet (kuni 20 inimest) 40 €,
õpilastele 20 €.

* Perepilet: kaks täiskasvanut koos alaealiste lastega.

Giidisoovist palume ette teatada telefonil 433 3664 või 433 3316.
Hind eesti keeles 20 € tund, võõrkeeles (inglise, vene ja soome) 25 € tund,
õpilastele 10 € tund.

Tasuta sissepääs: kaheksa-aastased ja nooremad lapsed, erivaja­dus­ega inimesed koos saatjaga, lasterohked pered, ajateenijad (üksikkülastajad), represseeritud (tõendi alusel), muuseumitöötajad.

Lugejate-uurijate teenindamiseks on muuseumil lugemissaal, kuhu pääseb hoovi kaudu. Lugemissaal ja tööruumid on avatud tööpäeviti kell 9–17. Vt ka kontaktandmed.

Muuseumi asub aadressil Johan Laidoneri plats 10, 71020 Viljandi.

Näitus

„Mitmepalgeline meri“

Muuseumi näitusetoas on avatud Birgit Vaarandi fotonäitus, mille mereäärsed vaated on üles võetud vahemikus 2014–2018 erinevatel aastaaegadel ja erinevates paikades.

Vergi majakas. Birgit Vaarandi foto
Vergi majakas. Birgit Vaarandi foto

Näitusefotosid saab ka osta, hinnakirjaga saab tutvuda muuseumi kassas.

Näitus on avatud 26. märtsist 25. maini 2019.


Kevadseente fotonäitus ja kevadpüha väljapanek

16. aprillist 25. maini on muuseumi teisel korrusel avatud Vello Liivi fotonäitus „Kevadseened“, mida rikastab kevadpühast ajendatud väljapanek muuseumi kogudes leiduvatest linnumunadest ja -pesadest ning temaatilised postkaardid.

Vaade näituseruumi
Vaade näituseruumi

Külastajad saavad ära arvata, milliste looduslike vahenditega on lihavõttelauda kaunistavad munad värvitud, mängida munamänge ning uudistada lihavõttekaarte, ajakirjas Eesti Naine ilmunud retsepte ja lauakatmise õpetust.


Looduskaitse rändnäitus „Hoia, mida armastad!“

Muuseumi loodustoas looduskaitsekuu puhul üles seatud näitus koosneb Eesti looduskaitset tutvustavatest stendidest ja mängulistest eksponaatidest, mille abil saab näiteks otsida loomakodusid, aidata loomi neid varitsevatest ohtudest mööda ja võrrelda meie kodude mõju keskkonnale.

Näitust saab külastada 6. maist 16. juunini 2019. Külastamisel klassi või grupiga on vajalik etteteatamine telefonil 433 3664 või e-posti aadressil haridus@muuseum.viljandimaa.ee.

Näituse stend
Näituse stend

Alaliselt on avatud läbi kahe korruse kulgev püsinäitus Viljandimaa ajaloost.

Muuseum on maist augustini avatud iga päev kell 11–18.

Teated

Koostöönäitus „Päris ja prii”

28. mail kell 16 avame Eesti Ajaloomuuseumi ja Viljandi Muuseumi koostöönäituse „Päris ja prii: 200 aastat talurahva vabastamisest Liivimaal, 150 aastat esimesest laulupeost”. Mis on orjus ja mis on vabadus? Selles on küsimus. 2019. aastal möödub 200 aastat talurahva pärisorjuse kaotamisest Liivimaal. Eestimaal kaotati pärisorjus paar aastat varem, 1816. aastal. Pool sajandit pärast vabastamist, 1869. …

Mälestused kogutud

Viljandi muuseum ja Eesti genealoogia seltsi Viljandi osakond korraldasid 2019. aasta kevadel Viljandimaad puudutavate mälestuste kogumise. Oodatud olid mälestused majast, tänavast või külast ning seal elanud ja töötanud inimestest läbi aegade. Võrreldes varasemate korjetega oli tänavu kirjutajaid rohkem ja loodki olid pikemad, kokku laekus 776 lehekülge 13 autorilt. Hillar Mutli „Aimla küla lugu” Asta Eirand …

Looduskaitse rändnäitus

Muuseum kutsub looduskaitsekuu „Igaühe loodushoid“ puhul tutvuma muuseumi loodustoas üles seatud rändnäitusega „Hoia, mida armastad!“. Rändnäitus on välja antud Eesti looduskaitse 100. aastapäevaks. Näituse eesmärgiks on pöörata tähelepanu meie looduse mitmekesisusele ja kaitsele. 2010. aastal valminud näitus koosneb Eesti looduskaitset tutvustavatest stendidest ja mängulistest eksponaatidest, mille abil saab näiteks otsida loomakodusid, aidata loomi neid varitsevatest …