Muuseum

Viljandi Muuseumi näitusemaja on septembrist aprillini avatud teisipäevast laupäevani kell 10–17.

Hoone kahel korrusel paikneb püsinäitus Viljandimaa ajaloost ja vahetuvad ajutised näitused.

Näitusemaja on avatud: Viljandi muuseumi näitusemaja
mai – august E–P 11–18;
september – aprill T–L 10–17.

Üksikpileti hind on 4 €.
Soodus: õpilane 2 €, perepilet* 8 €.

Grupipilet (kuni 20 inimest) 40 €,
õpilastele 20 €.

* Perepilet: kaks täiskasvanut koos alaealiste lastega.

Giidisoovist palume ette teatada telefonil 433 3664 või 433 3316.
Hind eesti keeles 20 € tund, võõrkeeles (inglise, vene ja soome) 25 € tund,
õpilastele 10 € tund.

Tasuta sissepääs: kaheksa-aastased ja nooremad lapsed, erivaja­dus­ega inimesed koos saatjaga, lasterohked pered, ajateenijad (üksikkülastajad), represseeritud (tõendi alusel), muuseumitöötajad.

Lugejate-uurijate teenindamiseks on muuseumil lugemissaal, kuhu pääseb hoovi kaudu. Lugemissaal ja tööruumid on avatud tööpäeviti kell 9–17. Vt ka kontaktandmed.

Muuseumi asub aadressil Johan Laidoneri plats 10, 71020 Viljandi.

Näitus

„Mitmepalgeline meri“

Muuseumi näitusetoas on avatud Birgit Vaarandi fotonäitus, mille mereäärsed vaated on üles võetud vahemikus 2014–2018 erinevatel aastaaegadel ja erinevates paikades.

Vergi majakas. Birgit Vaarandi foto
Vergi majakas. Birgit Vaarandi foto

Näitusefotosid saab ka osta, hinnakirjaga saab tutvuda muuseumi kassas.

Näitus on avatud 26. märtsist 25. maini 2019.


Kevadseente fotonäitus ja väljapanek kevadpüha teemal

16. aprillist 25. maini on muuseumi teisel korrusel avatud Vello Liivi fotonäitus „Kevadseened“, mida rikastab kevadpühast ajendatud väljapanek muuseumi kogudes leiduvatest linnumunadest ja -pesadest ning temaatilised postkaardid.

Vaade näituseruumi
Vaade näituseruumi

Külastajad saavad ära arvata, milliste looduslike vahenditega on lihavõttelauda kaunistavad munad värvitud, mängida munamänge ning uudistada lihavõttekaarte, ajakirjas Eesti Naine ilmunud retsepte ja lauakatmise õpetust.


Alaliselt on avatud läbi kahe korruse kulgev püsinäitus Viljandimaa ajaloost.

Muuseum on septembrist aprillini avatud teisipäevast laupäevani kell 10–17, maist augustini iga päev kell 11–18.

Teated

Muinsuskaitsekuu ettekandeõhtu Viljandi tänavatest ja Mani saarest

Kolmapäeval, 24. aprillil kell 16 peetakse muuseumi lugemissaalis taas ettekandeõhtu. Ettekannete kava Monika Vestman – Ulica, zaule ja droga – pilguheit Viljandi keskaegsetele linnatänavatele; Heli Grosberg – Viljandi kaartidel; Heiki Raudla – Huvitavaid fakte Viljandi tänavatest; Siiri Hubbart – Kuningata kuningriik Iiri meres – Mani saar. Ettekandeõhtu peetakse muuseumi lugemissaalis, kuhu pääseb hoovi kaudu. Kõik …

Muuseumi sai aastaks skulptuuri „Lehelugeja“ omanikuks

Ajalehe Sakala ajakirjanikud valisid veebruaris Viljandi muuseumi üksmeelselt Sakala sõbraks tunnustamaks sujuvat koostööd ja igakülgset abi. Kuigi muuseumi teadmisi ja materjale vajavad reporterid sageli, oli mäluasutus eelmisel aastal Sakalale eriti suureks toeks lehe 140. aastapäevaga seotud näituse korraldamisel. 16. aprillil andis kuju muuseumile üle eelmine tiitliomanik Kalvi Märtin. Viited https://sakala.postimees.ee/6570977/saladust-peitnud-lehelugeja-vahetas-omanikku https://sakala.postimees.ee/6523483/sakala-valis-aasta-sopra-ja-vaenlast

Kevadseente näitus ja ideed munadepühaks

16. aprillist 25. maini on Viljandi muuseumis avatud Vello Liivi fotonäitus „Kevadseened“, mida rikastab kevadpühast ajendatud väljapanek muuseumi kogudes leiduvatest linnumunadest ja -pesadest ning temaatilised postkaardid. Kui tavaliselt ollakse harjutud seenel käima sügisel, siis tõelised seenesõbrad teavad, et lahtiste silmadega tasub metsas ringi liikuda igal aastaajal. Kevadseente viljakehade varase ilmumise taga on seeneniidistiku tõhus varuainete …