Muuseum

Viiruse leviku piiramiseks on muuseumi näitusemaja 28. märtsini suletud. Muuseumipoodi ostma ja lugemissaali uurima saab siiski tulla hoovi kaudu esmaspäevast reedeni kella 9–17. Palume ette teatada telefonil 433 3316.

Viljandi Muuseumi näitusemaja on  avatud teisipäevast laupäevani kella 10–17.

Viljandi muuseumi näitusemaja

Hoone kahel korrusel paikneb püsinäitus Viljandimaa ajaloost ja vahetuvad ajutised näitused.

Üksikpileti hind on 4 €.
Soodus: õpilane 2 €, perepilet* 8 €.

Grupipilet (kuni 20 inimest) 40 €,
õpilastele 20 €.

* Perepilet: kaks täiskasvanut koos alaealiste lastega.

Giidisoovist palume ette teatada telefonil 433 3664 või 433 3316.
Hind eesti keeles 20 € tund, võõrkeeles (inglise, vene ja soome) 25 € tund,
õpilastele 10 € tund.

Tasuta sissepääs: kaheksa-aastased ja nooremad lapsed, erivaja­dus­ega inimesed koos saatjaga, lasterohked pered, ajateenijad (üksikkülastajad), represseeritud (tõendi alusel), muuseumitöötajad.

Lugejate-uurijate teenindamiseks on muuseumil lugemissaal, kuhu pääseb hoovi kaudu. Lugemissaal ja tööruumid on avatud tööpäeviti kell 9–17. Vt ka kontaktandmed.

Muuseumi asub aadressil Johan Laidoneri plats 10, 71020 Viljandi.

Teated

Mälestuste kogumine poodlemisest ja ostudest

Viljandi muuseum ja Eesti genealoogia seltsi Viljandi osakond kuulutavad taas välja Viljandimaa teemaliste mälestuste kogumise. Seekord on oodatud mälestused poodlemisest ja ostudest nõukogude ajal ja üheksakümnendatel. Abistavad küsimused: Milliseid poode peamiselt külastasin? (Kus see asus, mis seal praegu on?) Mida tavaliselt ostsin? Millises koguses? Kaua seisin järjekorras? Millega järjekorra ooteaega sisustati, millest vesteldi? Mida poes

Loe edasi…

Giidituur „Sõbraks kodulinnaga“

Laupäeval, 13. veebruaril kell 13 kutsume giidituurile „Sõbraks kodulinnaga“. Muuseumi juurest algav jalutuskäik kestab ligikaudu ühe tunni ning tutvustab olulisi paiku Viljandis. Tuur sobib nii peredele kui sõpruskondadele ühiseks jalutuskäiguks sõbrapäeva eel. Osalemine muuseumipiletiga, millega saate samal päeval külastada nii muuseumi püsinäitust kui ajutist näitust teenetemärkidest. Osalemisest palume teada anda e-posti aadressil haridus@muuseum.viljandimaa.ee Palume riietuda vastavalt

Loe edasi…