Muuseum

Viljandi Muuseumi näitusemaja on septembrist aprillini avatud teisipäevast laupäevani kell 10–17.

Hoone kahel korrusel paikneb püsinäitus Viljandimaa ajaloost ja vahetuvad ajutised näitused.

Näitusemaja on avatud: Viljandi muuseumi näitusemaja
mai – august E–P 11–18;
september – aprill T–L 10–17.

Üksikpileti hind on 4 €.
Soodus: õpilane 2 €, perepilet* 8 €.

Grupipilet (kuni 20 inimest) 40 €,
õpilastele 20 €.

* Perepilet: kaks täiskasvanut koos alaealiste lastega.

Giidisoovist palume ette teatada telefonil 433 3664 või 433 3316.
Hind eesti keeles 20 € tund, võõrkeeles (inglise, vene ja soome) 25 € tund,
õpilastele 10 € tund.

Tasuta sissepääs: kaheksa-aastased ja nooremad lapsed, erivaja­dus­ega inimesed koos saatjaga, lasterohked pered, ajateenijad (üksikkülastajad), represseeritud (tõendi alusel), muuseumitöötajad.

Lugejate-uurijate teenindamiseks on muuseumil lugemissaal, kuhu pääseb hoovi kaudu. Lugemissaal ja tööruumid on avatud tööpäeviti kell 9–17. Vt ka kontaktandmed.

Muuseumi asub aadressil Johan Laidoneri plats 10, 71020 Viljandi.

Näitused

„Päris ja prii: 200 aastat talurahva vabastamisest Liivimaal, 150 aastat esimesest laulupeost”

Muuseumi näitusetoas on avatud Eesti Ajaloomuuseumi ja Viljandi Muuseumi koostöönäitus, mis tähistab kaht märgilist aastapäeva eestlase priiks saamisel.

Vaade näitusele „Päris ja prii”
Vaade näitusele „Päris ja prii”

Näitus on avatud 28. maist 16. novembrini 2019.

Loe näitusest pikemalt…


 „Mulgimaa ajalugu“

Näituse kümnel stendil saab piltide ja tekstide vahendusel ülevaate talude päriseksostmisest, häärberitest, laatadest, raudteest, linavabrikutest, hariduselust, mulkide juurtest, ärkamisajast ning küüditamisest. Stendinäitust toetab esemeline väljapanek mulgi pulmakombestikust ja -rõivastest muuseumi püsinäituse etnograafiatoas. Näituse koostas Abja gümnaasiumi ajalooõpetaja Maile Kreevs. Näitusega kaasneb muuseumis 22. oktoobril peetav mulgiteemaline seminar.

Näitus „Mulgimaa ajalugu“
Stendinäitus „Mulgimaa ajalugu“

Näitus on avatud 3. septembrist 16. novembrini 2019.


Alaliselt on avatud läbi kahe korruse kulgev püsinäitus Viljandimaa ajaloost.

Keskaja ruum püsinäitusel
Keskaja ruum püsinäitusel

Muuseum on septembrist aprillini avatud T–L kell 10–17.


Külasta ka helilooja Mart Saare majamuuseumit Soomaa veerel Hüpassaares.

Teated

Kuraatorituur ja loeng näitusel „Päris ja prii“

10. septembril on muuseumi näitusemajas Eesti Ajaloomuuseumi koostöönäitusel „Päris ja prii: 200 aastat talurahva vabastamisest Liivimaal, 150 aastat esimesest laulupeost” võimalik osa saada kahest ettekandest: Kell 13 algab näitusel ringkäik koostaja Ene Hiio juhtimisel; Kell 13.30 peab ajaloolane Toomas Anepaio loengu pärisorjuse ja talurahva vabastamise teemal. Osalemine muuseumipiletiga. Olete oodatud! Näituse lisateave veebilehel.

Mulgimaa ajaloo näitus ja seminar

3. septembrist on muuseumi teisel korrusel avatud näitus „Mulgimaa ajalugu“, mille kümnel stendil saab piltide ja tekstide vahendusel ülevaate talude päriseksostmisest, häärberitest, laatadest, raudteest, linavabrikutest, hariduselust, mulkide juurtest, ärkamisajast ning küüditamisest. Stendinäitust toetab esemeline väljapanek mulgi pulmakombestikust ja -rõivastest muuseumi püsinäituse etnograafiatoas. Abja gümnaasiumi ajalooõpetaja Maile Kreevsi koostatud näitus jääb avatuks 16. novembrini 2019. Muuseumi …

Ashanti kultuuri ja Aafrika maskide näitus

Reedel, 21. juunil kell 16 avame muuseumis suvise näituse „Adisua“, mis tõlkes tähendab õppimist. Aafrika kultuuri ja traditsioone tutvustaval näitusel on eksponeeritud Ashanti hõimu ehted, kangad, puidust kammid ja maskid Ghanast. Lisaks võib väljapanekus näha erinevate Aafrika hõimude käsitööd. Abielupaar Gilbert ja Annika Jones toovad vaatajateni killukese kuninglikust Ashanti hõimu kultuurist. Ashanti hõim Ghanas on …