Muuseum

Muuseumi näitusemaja on  avatud teisipäevast laupäevani kella 10–17.

Viljandi muuseumi näitusemaja

Hoone kahel korrusel paikneb püsinäitus Viljandimaa ajaloost ja vahetuvad ajutised näitused.

Üksikpileti hind on 4 €, õpilasele 2 € ja perepilet 8 €. Perepilet hõlmab kaks täiskasvanut koos alaealiste lastega.
Ajutist näitust eraldi saab külastada sooduspiletiga 2 €.

Grupipilet (kuni 20 inimest) 40 €,
õpilastele 20 €.

Giidisoovist palume ette teatada telefonil 433 3664 või 433 3316.
Hind eesti keeles 20 € tund, võõrkeeles (inglise, vene ja soome) 25 € tund,
õpilastele 10 € tund.

Tasuta sissepääs: kaheksa-aastased ja nooremad lapsed, erivaja­dus­ega inimesed koos saatjaga, lasterohked pered, ajateenijad (üksikkülastajad), represseeritud (tõendi alusel), Ukraina kodanikud, muuseumitöötajad.

Lugejate-uurijate teenindamiseks on muuseumil lugemissaal, kuhu pääseb hoovi kaudu. Lugemissaal ja tööruumid on avatud tööpäeviti kell 9–17. Vt ka kontaktandmed.

Muuseumi asub aadressil Johan Laidoneri plats 10, 71020 Viljandi.
Muuseumile lähim bussipeatus on Vabaduse plats.
Parkimine linna tänavatel muuseumi ümbruses on tasuta.

Teated

Loeng keskaegsest köögist

Muuseum kutsub 30. mail kell 16 ajaloost ja toidukultuurist huvitatuid ajaloodoktor Inna Põltsam-Jürjo loengule „Keskaegne köök“. Lektor on põhjalikult uurinud Eesti söögi- ja joogikultuuri keskajal, tollal köögis tarvitatud toiduaineid ja nende päritolu. Loengus käsitletavad teemad: Kuidas tehti süüa siis, kui Euroopas ei kasvatatud veel kartulit, tomatit ega maisi? Milline oli keskaja köögikultuur? Kas liha oli

Loe edasi…

Heiki Raudla juubelinäitus

Neljapäeval, 23. mail kell 12 avatakse Viljandi muuseumis Heiki Raudla 75. sünnipäevale pühendatud stendinäitus, mis annab lühiülevaate juubilari eluteest. Samuti on välja on pandud näidiseid ligi 80 raamatu seast, mille Raudla on koostanud. Näha saab ka talle antud aumärke ja muudki. Heiki Raudla sündis 20. mail 1949 Võhmas. Õpetaja ameti kõrvale on elu jooksul lisandunud

Loe edasi…

Ettekandeõhtu

Kolmapäeval, 15. mail kell 16 peetakse taas muuseumi sõprade seltsi ettekandeõhtu. Kavas on ettekanded: Eesti Rahvakultuuri Keskus täna ja homme – Kalle Vister, ERKi direktor; Reisimuljeid Albaaniast – Siiri Hubbard, reisisell Suure-Jaanist; Uuemat Eesti linnustikust – Olav Renno, ornitoloog ja looduskaitsja. Osalemine muuseumipileti või muuseumikaardiga. Kõik on oodatud!