Näitus

„Mitmepalgeline meri“

Muuseumi näitusetoas on avatud Birgit Vaarandi fotonäitus, mille mereäärsed vaated on üles võetud vahemikus 2014–2018 erinevatel aastaaegadel ja erinevates paikades.

Vergi majakas. Birgit Vaarandi foto
Vergi majakas. Birgit Vaarandi foto

Näitusefotosid saab ka osta, hinnakirjaga saab tutvuda muuseumi kassas.

Näitus on avatud 26. märtsist 25. maini 2019.


Kevadseente fotonäitus ja kevadpüha väljapanek

16. aprillist 25. maini on muuseumi teisel korrusel avatud Vello Liivi fotonäitus „Kevadseened“, mida rikastab kevadpühast ajendatud väljapanek muuseumi kogudes leiduvatest linnumunadest ja -pesadest ning temaatilised postkaardid.

Vaade näituseruumi
Vaade näituseruumi

Külastajad saavad ära arvata, milliste looduslike vahenditega on lihavõttelauda kaunistavad munad värvitud, mängida munamänge ning uudistada lihavõttekaarte, ajakirjas Eesti Naine ilmunud retsepte ja lauakatmise õpetust.


Looduskaitse rändnäitus „Hoia, mida armastad!“

Muuseumi loodustoas looduskaitsekuu puhul üles seatud näitus koosneb Eesti looduskaitset tutvustavatest stendidest ja mängulistest eksponaatidest, mille abil saab näiteks otsida loomakodusid, aidata loomi neid varitsevatest ohtudest mööda ja võrrelda meie kodude mõju keskkonnale.

Näitust saab külastada 6. maist 16. juunini 2019. Külastamisel klassi või grupiga on vajalik etteteatamine telefonil 433 3664 või e-posti aadressil haridus@muuseum.viljandimaa.ee.

Näituse stend
Näituse stend

Alaliselt on avatud läbi kahe korruse kulgev püsinäitus Viljandimaa ajaloost.

Muuseum on maist augustini avatud iga päev kell 11–18.