Kunstinäitus tutvustab Viljandist pärit, siin lühemalt või pikemalt elanud ning tellimustöid täitnud kunstnike loomingut. Samuti kajastab see eri ajajärkude kunstiarusaamu, valitsevaid ideoloogiaid ja ühe väikelinna muutumist ajas. Näitus on muuseumi näitusetoas avatud 19. detsembrist 2019 – 16. maini 2020.
2017. aastal toimus Kondase Keskuses näitus „Viljandi motiiv“, millel oli koondatud kunstiteoseid erinevatest Eesti muuseumidest. Nüüdne samanimeline väljapanek keskendub unikaalsele Viljandi Muuseumi kunstikollektsioonile, milles linna kujutavate teoste osakaal on märkimisväärne ning millest osa pole kunagi varem näitustel eksponeeritud.
Viljandis on 1920. aastatest korraldatud oma linna kunstnike ühisnäitusi. Eriti aktiivsed olid 1930. aastad, mil Viljandis tegutses juba piisav hulk professionaale. Näitusetegevus jätkus ka 1940. aastatel, misjärel pärast mõningast pausi algas 1960. aastatega harrastuskunsti tõusuperiood. Teatud madalseis professionaalses kunstielus kestis kolm aastakümmet (1960.–1990. aastail), mil linnas elas vaid mõni kutseline kunstnik, puudus eksponeerimisvõimalus ja oli keskmiselt vaid neli väljapanekut aastas. Kunstielu aktiviseerus eriti hoogsalt 1990. aastatel.
Näituse koostasid peavarahoidja Marika Oder ja näitusekorraldaja Reet Vaiksalu. Täname Mari Vallikivi. Näitust on toetanud Eesti Kultuurkapital.