Kõhejuttude inspiratsioonituur Viljandi vanalinnas

Viljandi muuseum kutsub koolinoori 19. septembril tähistama Viljandi sünnipäeva inspiratsioonituuriga Viljandi vanalinnas, et pakkuda kõhejuttude kirjutamise võistlusele „Õudselt tore Viljandi!“ lugusid esitavatele noortele kirjutamiseks ainest.

Tänavu oma 740. sünnipäeva tähistav Viljandi on üks Eesti ilusamaid ja erilisemaid linnu, sest paljud olulised asjad toimusid Eestis esimest korda just siin. Inspiratsioonituuril kuuleb nii tõestisündinud lugusid kui legende. Näiteks saame teada, kus asub Viljandi vanim hoone, milliseid põnevaid detaile võib linnas ringi jalutades märgata, mida peidavad vanalinna tagahoovid, milliseid ärisid ja värvikaid elanikke vanalinnad majad on aja jooksul näinud ja kas ka mõni kõhelugu neid saadab.

Inspiratsioonituuril osalemiseks palume ühendust võtta muuseumi pedagoogiga haridus@muuseum.viljandimaa.ee teatades kooli nime, osaleva klassi ja õpilaste arvu, õpetaja kontaktid ning sobiva kellaaja. Tuur kestab 45 minutit, osalemine on tasuta.

Noorte väljamõeldud kõhelugusid ootame kuni 22. septembrini 2023. Lugu tuleb tuua Viljandi Linnaraamatukokku (Tallinna 11/1, Viljandi) või saata e-postile kultuurikonks@gmail.com. Võistlusele sobiva kõheloo pikkus on kuni üks A4 lehekülg trükiteksti.

Parimatest lugudest luuakse Viljandi vanalinna vürtsitav kõhelugude tuur ja tuurikaart. Valik lugudest avaldatakse ka ajakirjas Hea Laps ning autoreid premeeritakse elamusauhindadega.

Kõhejuttude kirjutamise võistlust „Õudselt tore Viljandi!“ korraldavad Viljandi Linnaraamatukogu, Viljandi Muuseum, Viljandi Avatud Noortetuba ja Ugala Teater. Toetab Eesti Raamatukoguhoidjate Ühing.

Kõhelugude kirjutamise võistluse plakat