Muuseumiöö

18. mail peetakse taas muuseumiööd, mille teemaks 2024. aastal on „Öös on vabadust“. Viljandi muuseumis pöörame oma pilgud vabaduse teemale ja lisaks Eesti toidukultuurile, mis on aidanud meie esivanematel läbi ajaloo ellu jääda ja meie vabadust edasi kanda.

Avatud on püsinäitus, mida täiendab stendinäitus Viljandimaal ja kultuuriloolisel Mulgimaal asunud Vabadussõjas langenutele püstitatud mälestusmärkidest. Ajutine näitus „Nõelasilmast tulnud“ esitleb Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooli tekstiilkäsitöö V taseme rahvarõivavalmistaja eriala lõpetanute rahvarõivakomplekte. Muuseumi kuraatorid esitavad lugusid eksponaatidest, avades meie esivanemate elu-olu ja vabaduse teemat. Lapsed ja noored saavad osa võtta loovtegevustest.

Kell 20 algab vestlus stsenaristi ja kirjaniku Gert Kiileriga. Ta on hiljuti avaldanud kaks kriminaalromaani, mille tegevuspaigaks on Eesti, mis pärast teist maailmasõda säilitas vabaduse. Samuti on ta saanud vabaduse ja selle puudumise teemat käsitleda telesarja „ENSV“ stsenaristina.

Muuseumi hoovis avatud kohvik pakub põlvest põlve pärandatud retseptide järgi valmistatud toite.

Ootame külastajaid kella 18–23, sissepääs 1 euro (alla 8-aastased lapsed tasuta).

Muuseumiöö kujundus

Vaata ka Üle-Eestilise muuseumiöö kava.