Muretust maailmast. Lapsepõlvelood Viljandimaalt

„Muretust maailmast“ kaas
„Muretust maailmast“ kaas

„Muretust maailmast. Lapsepõlvelood Viljandimaalt“
Viljandi Muuseumi toimetised VI; Viljandi 2017
184 lk, kõvaköide, 21,5 x 17,5 x 1,8 cm
ISBN 978-9949-9286-4-4

Viljandi Muuseumi toimetiste sarja VI väljaanne on eriline: tekstide ja piltide autorid on kunagised ja praegused lapsed ning nende lood on lugejani toodud käsitsi kirjutatuna. Valminud raamat on korraga vaade ajalukku ja pilguheit tänapäevase lapse maailma.

Raamatu idee sündis 1997. aastal muuseumi arhiivkogusse jõudnud Mõnnaste algkooli värvika sisuga õpilasvihikute ja almanahhidega tutvudes. Et kõrvutada 1930. aastate ja tänapäeva laste mõttemaailma, unistusi ja käekirja, korraldas muuseum 2017. aasta kevadel Viljandimaa 3.–6. klasside lastele jutuvõistluse vanades vihikutes käsitletud teemadel. Laste ja noorte kultuuriaasta puhul ja vabariigi 100. sünnipäeva ootuses koondati valitud tööd kaante vahele. Kuna Viljandimaalt on sirgunud palju eri valdkondades tuntuks saanud isikuid, on muuseum raamatusse kogunud ka üheksa nimeka täiskasvanu lapsepõlvemeenutused.

Muuseum tänab kaastöö eest kõiki lapsi ja õpetajaid ning oma lapsepõlveloo kirjutanud Viivi Luike, Mare Hunti, Helmen Kütti, Teet Margnat, Priit Loogi ja Kaspar Taimsood.

Raamatu koostas muuseumi pedagoog Liina Roht, materjali töötles ja küljendas muuseumi tehnikaspetsialist Herki Helves, vormistamisel abistas illustraator ja muuseumipedagoog Mare Hunt.

Kogumiku väljaandmist on toetanud Eesti Kultuurkapital ja Viljandi linn.

Esitlus toimus 20.12.2017 Viljandi muuseumis.

Vaata allpool valitud lehekülgi raamatu sisust: