Mälestuste kogumine poodlemisest ja ostudest

Viljandi muuseum ja Eesti genealoogia seltsi Viljandi osakond kuulutavad taas välja Viljandimaa teemaliste mälestuste kogumise. Seekord on oodatud mälestused poodlemisest ja ostudest nõukogude ajal ja üheksakümnendatel.

Abistavad küsimused:

  • Milliseid poode peamiselt külastasin? (Kus see asus, mis seal praegu on?)
  • Mida tavaliselt ostsin? Millises koguses?
  • Kaua seisin järjekorras? Millega järjekorra ooteaega sisustati, millest vesteldi?
  • Mida poes saada oli, mis liikus ainult leti alt?
  • Kas kasutasid tuttavaid, kelle kaudu sai head-paremat?
  • Millised olid poekotid ja -võrgud?
  • Mida müüdi talongide eest? Kuidas teie pere normkogusega hakkama sai?
  • Kas on mõni eriliselt meelde jäänud poeskäik?

Palume mälestused kirja panna 30. juuniks 2021 ning lisada nimi, vanus ja kontaktandmed. Lisatud fotod jm materjalid tagastatakse soovi korral.

Mälestused palume saata e-posti aadressil info@muuseum.viljandimaa.ee või toimetada kohale Viljandi muuseumisse, Johan Laidoneri plats 10, 71020 Viljandi.

Tublimaid kirjutajaid tunnustatakse esemeliste auhindadega.

Paala pood 1970. aastatel. Leo Vellema foto.
Paala pood 1970. aastatel. Leo Vellema foto.

Giidituur „Sõbraks kodulinnaga“

Laupäeval, 13. veebruaril kell 13 kutsume giidituurile „Sõbraks kodulinnaga“. Muuseumi juurest algav jalutuskäik kestab ligikaudu ühe tunni ning tutvustab olulisi paiku Viljandis. Tuur sobib nii peredele kui sõpruskondadele ühiseks jalutuskäiguks sõbrapäeva eel.

Osalemine muuseumipiletiga, millega saate samal päeval külastada nii muuseumi püsinäitust kui ajutist näitust teenetemärkidest.

Osalemisest palume teada anda e-posti aadressil haridus@muuseum.viljandimaa.ee

Palume riietuda vastavalt ilmale, mis tuleb päikseline ja külma on –6°C.

Talvine Viljandi muuseum

Palun tule vaid juhul kui oled terve ning ei ole kokku puutunud isikutega, kel on tuvastatud koroonaviirus.

Teenetemärkide näitus „Eesti tänab“

Vabariigi aastapäeva eel avasime näituse Eesti riiklikest ja ametkondlikest teenetemärkidest. Näitust „Eesti tänab“ saab külastada 10. veebruarist 9. aprillini 2021.

Teenetemärkide näitus „Eesti tänab“

Näitusel on väljas suur valik Eesti riiklikke teenetemärke. Näha saab Vabadusristi, Valgetähe, Maarjamaa Risti, Riigivapi, Kotkaristi ja Eesti Punase Risti teenetemärkide erinevaid klasse. Samuti leiab väljapanekust Kaitseliidu, selle malevate ja allorganisatsioonide aumärke, Kaitseväe, Politsei- ja Piirivalveameti ning Päästeameti teenetemärke, aga ka Kaitseministeeriumi ja Kaitseväe teenete-, teenistus- ja tunnusmärke. Välja on pandud kiriklikud ja seltside aumärgid ning samuti linnade, valdade au- ja teenetemärgid ning erinevate asutuste ja organisatsioonide tunnustusmärgid.

Teenetemärkide näitus „Eesti tänab“

Näitust ilmestab filmiprogramm, mille kaudu saavad külastajad uudistada teenetemärkide meistrikoja argipäeva. Näha saab Vabariigi Presidendi ametitunnuse valmimise lugu.

Tänavu möödub 85 aastat Eesti riiklike teenetemärkide seaduse vastuvõtmisest ning Valgetähe teenetemärgi ja Riigivapi teenetemärgi asutamisest. Teenetemärk on riiklike autasude üks kõige hinnatavam liik. Eesti Vabariigi esimene riiklik teenetemärk, Vabadusrist asutati 1919. aastal.

Näituse on koostanud Vabariigi Presidendi Kantselei, kollektsionäär Mart Puusepp ning osaühingud Herald, Miniplast ja Märgikoda. Korraldamisele aitasid kaasa Eesti Vabadusvõitluse ja Vastupanuliikumise Mälestusliit, Eesti Endiste Metsavendade Liit.

Muuseum on avatud teisipäevast laupäevani kella 10–17.

Näituse „Eesti tänab“ plakat

Kuraatorituur kinginäitusel

Neljapäeval, 14. jaanuaril kell 15 toimuval kuraatorituuril avame näitusele toodud esemete lood ja räägime sellest, kuidas kingitus võib jutustada perekonna lugu või isegi kultuurilugu. Kuulame lugusid kõige meeldejäävamatest kinkidest ja vahetame mõtteid oma kogemustest.
Laud on kaetud, kõik on oodatud!

Tuur kestab ligi 1,5 tundi.  Osalemine muuseumipiletiga.

Plakat

Kinkimiseteemalise näitusega „Andmise rõõm“ kaasnevat publikuprogrammi toetab Viljandi Linnavalitsus.

Muuseumis palume kanda maski. Palun tule vaid juhul kui oled terve ning ei ole kokku puutunud isikutega, kel on tuvastatud koroonaviirus.