Näitus „Lions Klubi Viljandi Ellips 20″

5. juunist saab muuseumi teisel korrusel tutvuda heategevusorganisatsiooni Lions Klubi Viljandi Ellips ülevaatenäitusega. 30. aprillil 2021 täitus klubi asutamisest 20 aastat ja näitus on pilguheit nende aastate tegemistele.

Näituse eesmärk on innustada inimesi liituma Lionsi liikumisega. Aeg on meie suurim väärtus ja seepärast on väga tähtis, kuidas me seda kasutame. Tehes kedagi õnnelikumaks, muutume ka ise õnnelikumaks.

Välja on pandud klubi esemed, Lionsi liikumise meened ja sümboolika ning antakse lühike ülevaade Lionsi liikumisest Eestis. Vaadata saab liikumise kõrgeimat autasu LCI Ambassador of Good Will – Lionsi klubide rahvusvahelise liidu hea tahte saadik. Selle autasu pälvis Kalle Elster, Lionsi maailmaorganisatsiooni rahvusvaheline direktor ja juhatuse liige 2012–2014. Praegu on ta LCI endine rahvusvaheline direktor, protokolliliselt on see piirkonna kõrgeim aste. Näha saab kuberner 2016/2017 Raivo Kokseri kogutud Lionsi märke ja vimpleid laiast maailmast ning kuberner 2008/2009 Liis Klaari pintsakut. Näitust ilmestab videomeenutus Lions Klubi Viljandi Ellips asutamisest aastal 2001 ja slaidiesitus mitmel pool maailmas toimunud sündmustel tehtud fotodest.

Näituse pani kokku Lions Klubi Viljandi Ellips ja kujundas kunstnik Mare Hunt. Tekstid toimetas Maarja Möldre, fotode autorid on Ülar Mändmets, Elmo Riig, Jaano Põlme, Veikko Vilen ja paljud teised.

Näitus on avatud 26. augustini 2021. Viljandi muuseumi näitusemaja on avatud teisipäevast laupäevani kella 10–17.

Näitus „Lions Klubi Viljandi Ellips 20″

 

Lisateave: Terje Praks
LC Viljandi Ellips president 2020/2021
e-post: lc.viljandi.ellips(ä)gmail.com

Giidituur „Jääaja jäljed Viljandi muuseumis“

Head külastajad!

1. juunil avame muuseumi kell 13.45.

Lastekaitsepäeva puhul kutsume nii suuri kui väikesi muuseumisõpru osalema kell 14, 15 ja 16 algavatel giidituuridel „Jääaja jäljed Viljandi muuseumis“.  Sel puhul toome publikule vaatamiseks välja muuseumihoidlas asuva mammuti purihamba ja kihvatüki. Osalemine muuseumipiletiga.

Osalejate ohutuse tagamiseks saab igal tuuril osaleda kuni 10 inimest.
Palume muuseumi külastada ainult tervena ja kanda maski.

Mammut

Joonis: macrovector – www.freepik.com 

Hüpassaare kutsub

Mart Saare muuseum ootab matkajaid, ekskursante, laagerdajaid ja loomeinimesi. Kevadine aeg sobib klassi või muu seltskonnaga viibimiseks looduskaunis ajaloolises Hüpassaares.

Hüpassaare raba
Hüpassaare raba

Looduse keskel asuv helilooja Mart Saare majamuuseum paelub vaikuse, linnulaulu, uduste päikesetõusudega. Mart Saarele oli see paik muinasjuttude ja lapsepõlvemälestuste, laanehaldjate ning metsa salapära maa. Siit on ta oma muusika leidnud.

Kauge ja eraklik paik sobib hästi linnakärast väsinud inimesele puhkuseks, loomeinimestele inspiratsiooni ammutamiseks, õpilastele teadmiste kinnitamiseks või lihtsalt mõnusaks äraolemiseks.

Muuseumis saab tutvuda Mart Saare elu ja loominguga kas iseseisvalt või juhendatud ringkäigul. Lisaks saab matkata 4,4 km pikkusel rabarajal või pidada piknikku. Avar õueala pakub häid võimalusi mängudeks ja teatevõistlusteks.

Toitlustamiseks saab eelneval kokkuleppel kasutada muuseumis asuvat kööki, kuid toidud tuleb endal kaasa võtta.

Ööbimisvõimalus kokkuleppel. Olemas pesemisvõimalus, tualettruum, köögis on vajalikud abinõud ja tehnika.

Puhka linnakärast, tule loodusesse!

Vt ka Mart Saare majamuuseumi veebilehte

Lisainfo ja broneerimine info@muuseum.viljandimaa.ee, tel 501 5069.

Skulptor Edith Karlson loomeresidentuuris

Muuseum on 2021. aastal võõrustanud skulptor Edith Karlsoni loomeresidentuuri projektis „Kunstnikud kogudes“. Viljandi muuseum on oma 150 tuhande museaaliga suutnud kunstnikku üllatada, kuid seadnud ka keeruliste valikute ette. Ees ootab ideede vormimine millekski silmaga nähtavaks ja käega katsutavaks.

Edith Karlson Viljandi muuseumis

Projekti Facebooki lehelt saab lugeda, et Edith Karlsoni mängulisse, fantaasiarikkasse ja meisterlikku loomingusse mahub nii tsirkuseloomi, verd purskavaid hunte ja dinosaurusi kui ka nülitud nahka meenutavaid silikoonist lühtreid. Tema loomingus kohtuvad vaimukas ja kriitiline peegeldus isiklikust elust ja ühiskonnas toimuvast.

Edith Karlson Viljandi muuseumis

Ootame põnevusega lõpptulemust, mida muuseumis mõne aja pärast näidata saame.

Edith Karlson Viljandi muuseumis
Fotodel otsib Edith Karlson muuseumi näitusemajas sobivat paika loomingu esitamiseks.

Projekti „Kunstnikud kogudes“ on toetanud Muinsuskaitseameti muuseumide arendamise taotlusvoor ning Kultuurkapital.

Projekti veebileht: proloogkool.eu/kunstnikud-kogudes

Näitus „Puud ja inimesed. Kummardus Ants Viiresele“

Muuseum taasavab 4. mail uksed Meelis Kihulase näitusega „Puud ja inimesed. Kummardus Ants Viiresele“.

Näitus toob esile meie metsades kasvavate puuliikide iseärasused ja omadused ning nendest valmistatud endisaegsed tarberiistad. Rahvapäraste esemete ja puidu kasutusvõimalusi tutvustavate stendide vahendusel annab näitus põhjaliku ülevaate 15 puuliigi olulisusest talu majapidamises. Neist liikidest on puukäsitöömeister Meelis Kihulane valmistanud traditsioonilisi töövõtteid kasutades ka esemed, mis on mõeldud kätte võtmiseks ja lähemalt uurimiseks. Samuti on iga liigi juures puidunäidis. Näituse idee pärineb etnoloog Ants Viirese samanimelisest raamatust.

Näitusega kaasneb õppeprogramm, mille tellimiseks palume ühendust võtta aadressil haridus@muuseum.viljandimaa.ee

Näitus jääb avatuks 26. juunini 2021. Muuseumi näitusemaja on  avatud teisipäevast laupäevani kella 10–17.