Hansamuuseum kutsub

Hansapäevade ajal on tänavu muuseumis ja selle ümber hansahõngu varasemast rohkem. Laupäeval avame keskaega taasloovast „Apteeker Melchiori“ filmist fotonäituse. Lisaks kutsume muuseumisse giidituuridele ja hoovimajja rullnukke meisterdama.

Laupäeval, 3. juunil kell 12 avame näituse „Kuidas valmis film apteeker Melchiorist“. Fotode kaudu jõuavad vaatajateni kaadritagused hetked triloogia kõigi kolme filmi võtetelt, mida täiendavad filmi rekvisiidid ja videofilm „Apteeker Melchiori filmi lugu“. Näituse avamisel osalevad filmi produtsendid Veiko Esken ja Tanel Tatter ning näitleja Karl Robert Saaremäe. Külalised tutvustavad näitust ning filmimeeskonna liikmetele on võimalik esitada küsimusi. Näitus jääb avatuks 1. juulini 2023.

Hansaaega tutvustavad giidituurid muuseumi näitusemajas on:

  • laupäeval, 3. juunil kell 14 ja
  • pühapäeval, 4. juunil kell 12.

Tuuridel kuuleb kuidas ja miks Hansa Liit asutati, kuidas Viljandist kujunes hansalinn, millega tegelesid hansakaupmehed ning mis sai Viljandist pärast hansaaega.

Rullnukkude valmistamise õpituba on muuseumi hoovis asuvas Tõrukojas:

  • laupäeval, 3. juunil kell 12–14 ja 16–18 ning
  • pühapäeval, 4. juunil kell 12–15 .

Rullnukkude meisterdamine

Tõeline hansamelu meistrite, ravitsejate, õpitubade, keskaegsete mängude ja muu põnevaga leiab aga muuseumi hoovis asuval keskaja alal. Lisateavet Viljandi hansapäevade kohta leiab aadressilt hansa.viljandi.ee

Olete oodatud osalema!