Küüditatute laste lugude raamatu esitlus

Kolmapäeval, 3. aprillil kell 16 esitletakse Viljandi muuseumis raamatut „Sunnitud sünnimaa. Siberi laste lood“.

Kaks aastat tagasi loodi Siberis sündinud laste MTÜ, et koguda oma liikmete lapsepõlvemälestusi ja need välja anda. Ühistööna valmis mahukas raamat, kus oma Siberis möödunud lapsepõlvest kirjutavad 84 inimest. Lood on illustreeritud rohkete fotodega ja paigutatud raamatusse inimeste sünnikoha järgi. Lisatud piirkondade kaardid annavad ülevaate geograafiast ja looduslikest tingimustest, aga ka tohututest vahemaadest. Kaartide autor ja üks mälestuste kirjutajaid Rein Kask on võtnud sünnimaa mõõtmed kokku nii: „Lugude autorite pered küüditati üle Venemaa kaheteistkümnesse oblastisse ligi 10 miljoni ruutkilomeetri suurusele territooriumile. Eesti pealinnale oli neist kõige lähemal, 1500 km kaugusel, Kirov, ja kaugeim, lausa 6000 km kaugusel, Magadani oblast“.

Raamatu koostas Made Torokoff-Engelbrecht, kaardid tegi Rein Kask, maketi ja kujunduse autor on Katrin Josing ja fotograaf Ülo Josing.

Raamatu väljaandmist on toetanud Eesti Kultuurkapital, Eesti Represseeritute Abistamise Fond, BB Agentuur OÜ, Advokaadibüroo Fort OÜ, Nordea Bank Abp Eesti filiaal ja AlphaGIS OÜ.

Vaata ka ERRi uudist raamatu esitlusest Eesti rahva Muuseumis.

Siberi laste lood kaas
Raamatu kujutis ERRi videos.